Bez mobilu nedá nikdo z nás ani ránu. Prostě tenhle chytrý přístroj potřebujeme, když chceme telefonovat, poslat textovku, vyřídit email, dojet někam podle navigace a udělat tam fotku nebo natočit rychlé video. Jenže ne každý si užívá pracovní pohodlí jako kancelářský pracovník. Některé profese zkrátka vyžadují nerozbitný obal na mobil Iphone 7 nebo na jiný model, aby jim spolehlivě fungoval den co den v extrémních podmínkách. Ředitel rybářství tráví část roku v rybničním bahně, když objíždí loviště. Stavař zase běhá po lešení a když mu smartphone upadne, letí z opravdové výšky. A co teprve hasiči a záchranáři, ti musí mít téměř nesmrtelný kryt; tak pojďme vybírat.

Vlastnosti obalu nejen na mobil Iphone 7 pro extra hrubé zacházení

Nezničitelné pouzdro, které udrží multifunkční telefon v bezpečí, vypadá jako průhledná, tvrdá krabička. Do tohoto obalu se mobil Iphone 7 nebo jiná verze přístroje jednoduše zaklapne. Díky tomu získá nadstandardní ochranu proti jakémukoliv poškrábání nebo dokonce promáčknutí displeje. Pokud se živíte jako instruktor, který leze na ostré a špičaté skály, nemusíte s takovým krytem přemýšlet, kde a jak smartphone položíte.

Zvýšená nárazuvzdornost je do extrémních podmínek také jako dělaná, protože zamezí rozštípnutí přístroje při pádech z výšky. Takový stupeň ochrany ocení například tesaři, když se jim věrný mobil vysmekne z unavené ruky někde na střeše.

Není nutné pracovat jako adrenalinový potápěč, aby se vám hodil nerozbitný a současně vodotěsný obal na váš mobil Iphone 7. Řada lidí zaměstnaných v živočišné výrobě riskuje každý den, že upustí telefon v kravíně, kde může být po kotníky kejdy. Podobně si mohou zničit smartphone také instruktoři plavání a vůbec všechny profese, které si o suché a vyhřáté kanceláři mohou leda nechat zdát.

Materiály vhodné pro obal na mobil Iphone 7 do ztížených podmínek

Kvalitní polykarbonát ustojí velké zatížení. Displej mobilu překrývá čirá vrstva, zatímco boky a záda už lze navolit v téměř jakémkoliv barevném odstínu.

Extrémně nárazuvzdorné bývají též zadní kryty a obaly na mobil Iphone 7 z broušené nerezové oceli, které se zepředu doplňují ochranou displeje z tvrzeného skla.

Značně nerozbitná a navíc voděodolná bývají pouzdra z tvrdých plastů v kombinaci se silikonem. V nich se vám telefon neutopí a když ho upustíte třeba do kolečka malty, tak se jeho elektronické vnitřnosti neucpou.

Některé ze zmíněných obalů na mobil Iphone 7 pamatují i na druhotné zajištění. Uchycení třeba v podobě očka umožňuje zavěšení telefonu na šňůrku kolem krku. To ho pak podobně jako fotoaparát chrání během používání před pádem přinejmenším stejně dobře jako samotný nárazuvzdorný kryt.

Zdařilý design superodolných obalů na mobil Iphone 7

Když trávíte hodně času v terénu, kde můžete zmoknout nebo se odněkud zřítit, neznamená to, že tím ztrácíte vkus. Exponované dámy si mohou zakoupit superodolné obaly na mobily značky Iphone 7 v barevném provedení, které bude ladit s jejich šatníkem.

Naprosto skvěle vypadají i masivní pouzdra s vojenským maskováním, která jsou obvykle k dostání v šedé nebo khaki. Konkrétně toto provedení se hodí pro horolezce a všechny se zálibou ve vysokohorském trekingu. Zvlášť příslušníci záchranných týmů, kteří riskují život při vyprošťování turistů a lyžařů, se neobejdou bez zabezpečeného telefonního spojení s centrálou.

Pokud jste vstoupili do služeb hasičského sboru a čelíte rozkaceným živlům, tak význam speciálních zátěžových obalů na mobily dokonale chápete. Stejně tak potřebují udržet své Iphony 7 v bezpečí i příslušníci armády a kupodivu ani zedník nechce riskovat několik tisíc korun, když mu spadne kladívko na mobil. Dejte si proto s výběrem správného obalu na mobil záležet, ať zbytečně neutrácíte za nový Iphone 7 jen proto, že jste si ten starý rozbili.

Alena Váchová