Pánské teplákové soupravy se opět vrací na scénu! A my jsme za to rádi, jelikož je milujeme pro jejich benefity. Jaké jsou jejich nesporné výhody? Jak si vybrat tu správnou teplákovou soupravu? To se dozvíte v tomto článku.

Pánské teplákové soupravy a jejich výhody

Nevlastníte žádnou teplákovou soupravu? Pak děláte obrovskou chybu a my vám řekneme proč. V první řadě je na trhu naleznete v různých stylech, střizích i barevných variantách. Vybere si proto skutečně každý dle jeho vkusu. Kupujete tedy dva kusy oblečení na jeden zátah. Tudíž si usnadňujete práci, a jak se říká: zabijete dvě mouchy jednou ranou. Poté nemusíte ani vždy nosit tyto dva kousky dohromady – to je na vás. Můžete využít každý zvlášť.

Doplnit jej můžete pánským tričkem slim fit nebo bílou či tmavou delší košilí, kravatu bych již nepřidávala. Za obuv bych zvolila mokasíny. Když už to výrobce takto zamýšlel, tak to k sobě ladit prostě musí. Nad oblékáním teplákové soupravy nemusíte nijak složitě přemýšlet. Jednoduše ji oblečete a vyrážíte z domu. Není potřeba ji nějak „dokombinovávat“. Postačí sportovní tenisky nebo botasky, na hlavu klidně kšiltovku a efektní outfit je na světě. K barevnější vzorované teplákové soupravě se hodí již čistě jednobarevné tričko a tenisky.

Teplákové soupravy se hodí na vícero příležitostí. Samozřejmě je jejich primární funkce na sportování. Můžete v ní vyrazit běhat nebo na výlet na túru do přírody. Není vhodná jen na sport, ale i na každodenní nošení. V dnešní době již není společnost tolik striktní a často vídáme na veřejnosti ve městě lidi pouze v teplákách. Pokud jsou tepláky „reprezentativní“, tak proč ne? Samozřejmě by neměla být ona souprava nijak potrhaná, „ošuntělá“, špinavá a stará. Pořiďte si jednu speciálně do společnosti a vyrazte v ní na nákup. Mnoho lidí také oceňuje teplákové soupravy jen tak na doma, případně na zahradu kolem domu.

A proč teplákové soupravy lidé tolik milují? No především pro jejich komfort. Skutečně se v ní budete cítit velmi pohodlně a to je nejdůležitější. Vyberte si tu, která vám padne do oka a budete se v ní cítit jako v bavlnce.

Důležitá je kvalita

Berte především zřetel na kvalitu teplákové soupravy, kterou si kupujete. Zainvestujte do kousků, které vám vydrží roky. Ideálně je souprava převážně z materiálu bavlna. Ta je velmi příjemná, vydrží vám dlouhá léta v dobrém stavu a je vhodná i na sportování. Nebudete se v ní přehnaně potit, ale také i v chladnějších dnech zahřeje.

Různé varianty teplákových souprav

Jak jsme již avizovali, na výběr je z nepřeberného množství různých střihů a stylů. Někdy je jakož to vrchní díl mikina s kapucí, jindy mikina bez kapuce, někdy se navléká přes hlavu, jindy má praktičtější zip. Pokud bude vaše tepláková souprava určena pro sport, pak zajisté oceníte i kapsy, které budou její součástí. Budete si do nich moci ukládat potřebné věcičky.

Důležité je brát zřetel také na dolní díl soupravy. Měl by vám skutečně sedět. Lépe si pořídit tepláky o číslo větší, než menší, v kterých se budete cítit stísněně a budete se potit. Nechte svou dolní část těla větrat. Na trhu najdete i tepláky s nižším sedem. Ta je určena pro muže, kteří mají rádi v oblasti rozkroku volnost nebo je pro ně typický styl oblékání hip hop/street. Povětšinou se jedná o tepláky, které mají u kotníků gumu. Volně splývavé již nejsou trendy. To ovšem nevadí! Tento střih prodlužuje a zužuje nohy. Zajisté vám budou perfektně sedět.

Možnosti barev u teplákových souprav

Klasickou černou nebo šedou s pruhy po stranách nic nepokazíte. Je nadčasová. Neurazí, ale ani nenadchne. Nedoporučovali bychom vám oba kousky teplákové soupravy jednobarevné. Nemuselo by to vypadat pěkně.

Moderní jsou různé geometrické tvary na teplákové soupravě. Na šedém základu budou pěkně vypadat barevné obrazce v barvách červené, modré, zelené. Případně barevné pruhy.

Nepohrdněte ani teplákovým soupravám s nápisy. Nápisy se nosily, nosí a nosit ještě dlouho budou. Jsou nestárnoucí. Ať už se jedná o velké číslo na zadní straně mikiny nebo o motivační nápisy o sportu, které mají nositele vyburcovat k tomu největšímu výkonu. Písmena, čísla, cákance, patvary, obrázky… ve fantazii se meze nekladou. Vyberte si tu, která se vám bude líbit nejvíce a bude korespondovat s vaším styl a plánem, kam chcete teplákovou soupravu nosit.

Obzvlášť populární je momentálně tzv. vojenský styl. Pro tento vzor/styl jsou typické různé odstíny zelené, khaki, hnědé a další podobné barvy. Nebo také vojenský vzor v odstínech šedé.

Alena Váchová