Pakliže je víkend a vaše plány se kvůli nepříjemnému nepřejícnému počasí musely odložit, vydejte se na jiný výlet. Samozřejmě vynechejte výlety typu pouť za zvířátky v zoologické zahradě či nějaký turistický výšlap, raději zkuste nějakou krytou aktivitu, u které se však zabavíte nejen vy, ale také parta kamarádů či rodina, s níž se do takového nevšedního zážitku pustíte. Jestliže jste duší dobrodruh a milujete detektivní příběhy nejen v televizi, ale také třeba v knihách, bude to pro vás naprosto to pravé – zkuste únikovou hru. Nově se otvírá i v Ostravě a jedná se konkrétně o únikovou hru Exit Door, která skvěle prověří vaše logické myšlení a týmového ducha.

Co na vás bude čekat?

Úniková hra v  Ostravě je stejná jako každá jiná podobná hra. Budete uzavřeni do místnosti, z níž se během časového limitu šedesáti minut budete muset dostat ven. Není to však tak jednoduché! Je zapotřebí zvládnout všechny připravené nástrahy, dobře se zorientovat v terénu a také rozluštit nejrůznější rébusy, bezpečnostní mechanismy, elektroniku, je zapotřebí najít a otevřít různé tajné skrýše a zámky. Chce to však přemýšlet rychle, ovšem zbytečně nepanikařte. Čekají na vás dvě zajímavá místa, z nichž se budete muset dostat ven.

Prvním z nich je místnost nazvaná Nebezpečná rychlost. Ta vás dostane do města, v němž proběhla řada výbuchů a kde pachatel je neznámý. Jeho cílem byl také vůz městské dopravy, v němž se nacházíte také i vy. Vaším úkolem bude se dostat z autobusu ven, protože do šedesáti minut vybouchne bomba, která je v něm umístěna. Zažijte tedy trochu adrenalinu!

Druhým místem, kam se můžete vydat v této únikové hře Exit Door, je Opuštěná pošta, která se v současné době zatím připravuje. Jistě i ona bude plná nevšedních zážitků, během nichž vám bude časový limit nahánět hrůzu. Pokud však nejste na tento druh zábavy, darujte zážitek někomu blízkému a kupte mu dárkový certifikát k této hře.

Alena Váchová